Projekt LDV zakończony Featured

%PM, %24 %826 %2014 %20:%May

Dnia 21.05 2014 roku powróciła ze stażu czwarta grupa młodzieży w projekcie wraz z opiekunem na okres podróży panem Lesławem Sidorowiczem (Wiceprezes Stowarzyszenia Francja – Polska, Lot Lubuskie). Dzień przed zakończeniem (20.05.2014) stażu uczniowie mieli jedną z niepowtarzalnych możliwości spotkania się z Panem Konsulem Generalnym Polski w Lyonie. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Humory dopisywały naszym uczniom jak również Panu Konsulowi. Pan Konsul słownie naszkicował obraz swojej pracy, która okazała się bardzo ciekawą, interesującą i przynoszącą same plusy, choć czasami męczącą. Spotkanie zaliczono do udanych i zostanie na długo w pamięci stażystów. Grupa czwarta była ostatnią grupą stażystów w realizowanym projekcie.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gubinie jako instytucja wnioskująca przygotowała i zrealizowała projekt „Zawód hotelarz – gwarancją mobilności na europejskim rynku pracy”. Projekt powstał w ramach programu Leonardo da Vinci i został zaakceptowany w konkursie w 2012 roku. Zgodnie z jego założeniami uczestnikami projektu – stażystami byli uczniowie klas Technikum Hotelarskiego i Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego. Uczestniczyli oni w 10 - tygodniowym stażu zorganizowanym w hotelach i restauracjach we Francji w miejscowości Gramat – Departament Lot. Miejscami prac były następujące hotele: Le Centre, Le Relais Des Gourmands, Hostellerie du Causse, L’Europe, Le oraz restauracja L’esplanade.

Na początku została przeprowadzona rekrutacja uczniów na uczestników projektu. Uczniów zapoznano z kryteriami rekrutacji.

Wszyscy przyszli stażyści (wyłonieni z rekrutacji) przeszli przygotowanie pedagogiczne, kulturowe i językowe.

Przed wyjazdem młodzieży odbywały się zebrania z nimi oraz jedno z ich rodzicami.

Instytucja wysyłająca (ZSP-Gubin) zapewniła młodzieży podróż busem oraz samolotem z miejsca zamieszkania do miejsca odbywania stażu (wszystkie ubezpieczenia).

Zakwaterowaniem zajęła się instytucja przyjmująca (Prezes Stowarzyszenia pan Christian Gasguet ).

W trakcie pobytu na stażu młodzież odbyła szkolenie pedagogiczne, kulturowe i językowe w zaprzyjaźnionej, partnerskiej szkole hotelarskiej w Soulliac.

Zoorganizowano wycieczki po najbliższej okolicy, do miejsc objętych przepięknymi zabytkami – miejscowość Rocamadour i grota Padirac.

W czasie wolnym uczniowie spacerowali po miejscowości Gramat i podziwiali cudowną zieleń oraz zwiedzali tamtejsze zabytki. Uczestnicy stażu organizowali spotkania towarzyskie (kawa, herbata, lody, serfowanie po Internecie).

Podczas stażu czuwał nad nimi niezastąpiony i służący pomocą Christian Gasquet , Lesław Sidorowicz oraz czuwający nad wszystkim dyrektor szkoły Krzysztof Szymański.

Droga młodzież otrzymała Europas – Mobility – dokument poświadczający okres szkoleniowy zaliczony w innym kraju. Jest to sposób dokumentowania szkolenia zawodowego. Dokument ten młodzi ludzie otrzymali w dwóch wersjach językowych angielskiej i polskiej. Znaczenie dokumentu dodaje fakt, że jego treść jest poświadczeniem zarówno przez krajową organizację wysyłającą, jak i przez zagraniczną organizację przyjmującą.

Podczas trwania projektu zorganizowano spotkanie pt. „Mikołajkowe Europasy”, na którym między innymi przedstawiono prezentację multimedialną dotyczącą realizacji stażu w Gramat.

Dzięki wyjazdowi do Gramat i pracy w tamtejszych hotelach i restauracji młodzież poznała techniki pracy w części mieszkalnej hoteli oraz tajniki pracy w kuchni (obróbka cieplna potraw i napojów), sposób serwowania potraw i napojów. Uczniowie podnieśli poziom mowy w języku francuskim. Nabyli nowych umiejętności społecznych, adaptacyjnych, pracy w zespole, wzrósł poziom samooceny.

Tak zakończył się ostatni projekt w ramach programu Leonardo da Vinci – łezka w oku.

„Dzisiaj należy wiedzieć,

Co trzeba robić jutro,

By radzić sobie pojutrze”

Z takim motto przystąpiliśmy w tym kalendarzowym roku do pracy nad projektem w ramach programu Erasmus+. Jesteśmy optymistami i to dużymi. Poprzedni projekt został wyróżniony wśród 27 przykładów dobrych praktyk i zaproszony na Europejską Konferencję Monitorującą (Bruksela 11-12.02.2014). Wszyscy czekamy na ogłoszenie listy instytucji wygranych projektów – trzymajcie kciuki.

                                                                        

                                                                                                                      Alicja Szymańska

 

{AG rootFolder="/images/sampledata/" thumbWidth="200" thumbHeight="120" thumbAutoSize="height" arrange="priority" backgroundColor="ffffff" foregroundColor="808080" highliteColor="fea804" frame_width="500" frame_height="300" newImageTag="0" newImageTag_days="7" paginUse="1" paginImagesPerGallery="20" albumUse="0" showSignature="0" plainTextCaptions="0" ignoreError="1" ignoreAllError="1" template="classic" popupEngine="fancybox"}Certfikaty_G_4LDV_8{/AG}

 

Read 4148 times Last modified on %AM, %21 %374 %2014 %09:%Sep
Polish English French German Italian Russian
 
Gubin °C
Gramat °C
Warszawa °C
Paryż °C
Bruksela °C
Tuluza °C
  05.06.2023 Wetter Ostsee

Hot News

Ciekawe strony w Le Lot

Ciekawe strony w Le Lot

http://www.tourisme-lot.com Komitet do spraw promocji turystycznej le Lot. http://www.quercy-tourisme.com/le-lot...

Projekt LDV zakończony

Projekt LDV zakończony

Dnia 21.05 2014 roku powróciła ze stażu czwarta...

Kolejni stażyści LDV już na stażu

Kolejni stażyści LDV już na stażu

11 marca 2014 o wczesnych godzinach porannych (5.45.)...

Work Based Learning and Apprenticeship

Work Based Learning and Apprenticeship

Europejska Konferencja Monitorująca – Bruksela 11/12 luty 2014...

Zakwalifikowani Grupa 4 2014

Zakwalifikowani Grupa 4 2014

Zakwalifikowani do wyjazdu na staż - Grupa 4...

Jak przyjemnie spotkać się...

Jak przyjemnie spotkać się...

Grupa stażystek z ZSP w Gubinie odbywa praktyki...

Stażyści z ZSP Gubin w Rocamadour

Stażyści z ZSP Gubin w Rocamadour

Po trzech tygodniach stażu przyszedł czas na wspólne...

Groty w Padirac

Groty w Padirac

Grota „Padirac” była obiektem zwiedzania podczas 2 zgrupowania...

Zgrupowanie w Rocamadour

Zgrupowanie w Rocamadour

W dniu 15 maja w miejscowości Rocamadour we...

Kolejna Grupa we Francji

Kolejna Grupa we Francji

Kolejna grupa w realizowanym przez naszą szkołę projekcie...

Zakwalifikowani grupa 3 2013

Zakwalifikowani grupa 3 2013

Zakwalifikowani do wyjazdu na staż - Grupa 3...

Dzisiaj0
Wczoraj0
Tydzień0
Miesiąc0
Razem438068

Monday, 05 June 2023 16:22

DSCN1505.jpg

Video

Voyage dans le Lot

Voyage dans le Lot

Le Lot vu du ciel

Le Lot vu du ciel

Gouffre de Padirac.

Gouffre de Padirac.

LE LOT - FRANCE

LE LOT - FRANCE

Paryż - Widoki z Wieży Eiffla

Paryż - Widoki z Wieży Eiffla

Rocamadour-survol de la région

Rocamadour-survol de la région

Relacja ze staży Grupa I LDV 7 04 09 12 11 2009 Gramat

Relacja ze staży Grupa I LDV 7 04 09 12 11 2009 Gramat